جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

عکسها و ویدئوهای مرتبط با پاجیان

  سعید تمیزی
     میرزا خلیل پاک - کدخدا و طبیب روستا که غالبا طبابت ایشان(تا جایی که من یاد دارم) مانند سایر مکانها، به صورت سوزن زدن(آمپول) صورت میگرفت.
  منزلی که ایشان در آن سکونت داشتند مشرف به دروازه بود و فوق العاده دیدنی.از دوستانی که عکسی از منزل ایشان دارند، تقاضا میگردد جهت بازدید سایرین در اختیار وبلاگ قرار دهند.
  جلیل پاک فرزند میرز خلیل - یکی دیگر از افتخارات پاچیان - اولین معلم از بین اهالی روستا که نمونه ی امضای ایشان در کارنامه ی دانش آموزان دهه 30 می درخشد.
  کارنامه هادی صدیق در سال 1336 با امضای آقای پاک در مدرسه غزالی پاجیان
   
   
   
  حسن شهباز (پاک) فرزند میرز خلیل- از تعزیه خوانهای پاچیان در نقش مخالف خوان(شمر)
   
   
   
    قبل از سال 1295ش ثبت وقايع حياتي از جمله تولد و درگذشت مردم بر اساس اعتقادات مذهبي و سنت‌هاي رايج در كشور، با نگارش نام و تاريخ ولادت نوزادان در پشت جلد كتاب‌هاي مقدس از جمله قرآن مجيد، به عمل مي‌آمد و از درگذشتگان نيز جز نام و تاريخ درگذشتشان - كه بر روي سنگ قبر آن‌ها نگاشته مي‌شد- اثري مشاهده نمي‌گرديد. با بررسی برخی از کتب قدیمی و قرآن های موجود در مسجد جامع یادداشتهایی قابل توجه بدست آمد که جهت جلوگیری از حجیم شدن صفحه اول وبلاگ مابقی اسناد در ادامه مطلب آورده شده است.بر اساس یادداشتهایی که ملاحظه شد، برخی کتب یا یادداشتها مربوط به سال 1305 و بعد از آن می باشد.

   

  مرحوم علی آقا حامد، مصطفی و عمه کبری حامد.

  مراسم ازدواج آقای طاهر شهبازی- حضور سازنده و دهلچی ( کم کم این ابزار شادمانی در عروسیها رو به فراموشیست)در این تصویر جالب توجه است - رئیس محمود حامد نیز از دیگر کسانیست که در این تصویر حاضر است

  مشهدی اسحاق قمی و عمه زهرا

  سال 1359-اوس ابراهیم معلم

  مشهدی غلامرضا صفا(تعزیه خوان در نقش حضرت زینب)، مشهدی یدالله دانشور(معروف به عمو مشتی، کدخدای پاچیان)، خانم ماهی و عمه زهرا حبی

  برای مشاهده عکسها و ویدئوهای مرتبط با پاجیان(عکسهای عاشورا و تاسوعای 1394) میتوانید از لینکهای مربوطه در پیوندهای روزانه وبلاگ استفاده نمائید.(سمت چپ وبلاگ)

   


  این مطلب تا کنون 19 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 3 آبان 1394
  منبع
  برچسب ها : ایشان ,وبلاگ ,مشهدی ,پاجیان ,پاچیان ,خلیل ,ویدئوهای مرتبط ,میرز خلیل ,فرزند میرز ,
  عکسها و ویدئوهای مرتبط با پاجیان

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 11 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر